Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zamknięto sklep dla złodziei, powstała mapa schronów, wyrok po 11 latach, milion od Muska oraz…

Genesis Market – platforma handlowa cyberprzestępców przejęta przez policję

Genesis Market został przejęty w ramach operacji kierowanej przez FBI, w której uczestniczyło kilkunastu międzynarodowych partnerów (w tym z Polski). Służby zamknęły jedną z największych internetowych platform dla przestępców.

Serwis funkcjonował jako punkt kompleksowej obsługi dla hakerów, sprzedający zarówno skradzione dane uwierzytelniające, jak i narzędzia do wykorzystania tych danych. Został powiązany z milionami incydentów bezpieczeństwa o podłożu finansowym na całym świecie, od oszustw po ataki typu ransomware.

Cyberprzestępczy market był uważany za jeden z największych, działał od 2017 roku. W chwili likwidacji zawierał ponad 2 mln skradzionych tożsamości.

Źródło: TheRecordMedia

Sąd wydał wyrok w sprawie chomikuj.pl. Po 11 latach…

W 2012, piętnastu polskich wydawców złożyło pozew zbiorowy przeciwko serwisowi Chomikuj (spółce FS File Solutions Ltd) o masowe naruszanie praw autorskich. Kilka dni temu Sąd Okręgowy w Warszawie potwierdził wniesione zarzuty:

„w serwisie Chomikuj.pl dochodziło do wielokrotnych naruszeń praw autorskich poprzez udostępnienie pirackich plików z książkami.”

Sąd zgodził się, że do roku 2016 serwis czerpał korzyści z udostępniania e-booków. Wyrok oczywiście nie jest prawomocny.

Źródło: Świat Czytników

Milion dolarów od Elona Muska za wskazanie podatności w Twitterze

Elon Musk wyznaczył nagrodę w wysokości miliona dolarów dla osoby, która wykryje w kodzie zarządzającym siecią społecznościową Twitter podatność pozwalającą przestępcom atakować ją siecią botnetów. Celem hakerów jest ograniczenie widoczności niektórych kont oraz blokowanie do nich dostępu.

Musk podejrzewa, że algorytm obsługujący jedną z funkcji oferowanych przez sieć umożliwia tworzenie tzw. pętli negatywnego sprzężenia zwrotnego. Pozwala ono hakerom tworzyć sieci botnetów i skonfigurować je w taki sposób, aby były w stanie kontrolować dostęp do kont.

Źródło: Computerworld

WhatsApp będzie działał na dwóch telefonach

Już od wersji testowej – WhatsApp beta for Android 2.23.8.2 –użytkownicy mogą korzystać z tzw. Companion Mode. Ten tryb umożliwia korzystanie z jednego konta na dwóch urządzeniach równocześnie – bez konieczności przełączania się pomiędzy nimi. W chwili obecnej funkcja jest dostępna wyłącznie na telefonach i tabletach z systemem Android.

Źródło: Dobre Programy

Powstała mapa schronów w Polsce

Straż Pożarna opracowała aplikację w formie mapy https://bit.ly/41mPW7v , dzięki której możemy sprawdzić gdzie znajduje się najbliższy schron lub miejsce doraźnego schronienia. W aplikacji znajdziemy również informację, jak szybko w każdym miejscu może pojawić się jednostka Państwowej Straży Pożarnej albo Ochotniczej Straży Pożarnej. Podane są również czasu przyjazdu oraz zasięg jednostki.

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak poinformował, że w Polsce jest ponad 300 tys. miejsc w schronach. Dodatkowo miejsca ukrycia pomieszczą 1,1 mln osób, a miejsca doraźnego schronienia – ponad 47 mln ludzi. 

Źródło: GeekWeek

Udostępnij

Bądź zawsze na bieżąco, zapisz się
do naszego technologicznego newslettera.

Dostarczamy tylko warościowe treści związane z technologią, nie robimy spamu.

Przeczytaj również

Skonsultuj wsparcie dla twojego biznesu

Skorzystaj z bezpłatnej rozmowy z naszym konsultantem, który znajdzie wstępne rozwiązania wyzwań.