Nieuchronnie zbliża się wyłączenie analogowego sygnału radiowego
Polskie podmioty branży cyfrowej poparły stanowisko Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie wyłączenia analogowego sygnału radiowego. Za kilka lat słuchacze będą mogli korzystać jedynie z odbiorników wykorzystujących cyfrowy sygnał DAB+.
Wyłączenie sygnału analogowego FM ma nastąpić po 31 grudnia 2026 r. Związek Cyfrowa Polska wskazuje jednak, że nie powinno do tego dojść później niż z końcem 2030 r.
Reprezentanci polskiej branży cyfrowej zwracają uwagę na konieczność stworzenia kampanii informacyjnej, która w okresie przejściowym pozwoliłaby dotrzeć do społeczeństwa z informacją o konieczności wymiany starszych odbiorników.
Źródło: Cyfrowa RP
Revolut zhakowany. Prawie połową ofiar są Europejczycy
Po ataku hakerskim na Revoluta doszło do wycieku danych ponad 50 tys. klientów firmy.
Blisko 20 tysięcy klientów, których dane wypłynęły to mieszkańcy Europy. Hakerzy pozyskali listę imion i nazwisk, adresów e-mail oraz zamieszkania oraz dostęp do szczegółów transakcji użytkowników Revoluta. Hasła, dane z kart czy pieniądze nie zostały skradzione.
Przedstawiciele Revoluta poinformowali, że „szybko zidentyfikowali i wyizolowali atak”, który dotknął ok. 0,16 proc. klientów platformy. Firma skontaktowała się bezpośrednio z użytkownikami, których dane wyciekły.
Źródło: Bankier.pl
Sąd uznał Chomikuj.pl za bezpośredniego naruszyciela praw autorskich filmowców
Sąd orzekł, że platformy udostępniające nielegalne treści swoich użytkowników będą pociągane do odpowiedzialności za współsprawstwo bezpośrednie. Wyrok jest precedensowy i kończy trwający ponad 10 lat spór Stowarzyszenia Filmowców Polskich z właścicielem serwisu Chomikuj.pl
Platforma zobowiązana zostanie do usunięcia nielegalnie udostępnionych filmów, ale także do blokowania dostępu do nich w przyszłości.
Źródło: Wirtualne Media
Jak serwisuje się amerykański sprzęt wojenny w Ukrainie? Przez szyfrowane czaty
Amerykańscy żołnierze stacjonujący nad Wisłą pomagają ukraińskim wojskowym naprawiać oraz konserwować sprzęt i uzbrojenie, w tym m.in. Javeliny, haubice 155 mm czy HIMARS-y. Robią to zdalnie z terenu Polski.
Wykorzystują do tego szyfrowane czaty, wysyłają na Ukrainę części zamienne lub udzielają konsultacji w sprawie komponentów, które Ukraińcy sami wytwarzają.
Jak podaje Defense One, Amerykanie używają 14 specjalnych czatów do komunikowania się z przedstawicielami armii naszego wschodniego sąsiada. Każdy przeznaczony jest dla innego rodzaju broni lub systemu.
Źródło: Cyberdefence24