Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Polscy naukowcy współtworzą AI. Zapraszają do współpracy przy inteligentnym modelu językowym

Sztuczna inteligencja (SI) odgrywa coraz większą rolę w naszym codziennym życiu, a jednym z najbardziej obiecujących obszarów jest rozwój modeli językowych. Teraz polscy naukowcy mają możliwość wprowadzenia swojego wkładu w rozwój jednego z najbardziej znanych modeli językowych – ChatGPT.

Naukowcy z Polski postanowili dołączyć do jego rozwoju. Zespół z Wrocławia przygotował polskie okienko dialogowe dla ChatuGPT. Dzięki zapytaniom w języku polskim badacze zdobywają bazę zapytań do czatu i informacje, czego w tych odpowiedziach brakuje. Przyczyni się do jego doskonalenia i dostosowywania do specyfiki polskiego języka. Dzięki temu użytkownicy będą mieli dostęp do jeszcze bardziej inteligentnego i precyzyjnego systemu interakcji językowych.

Jednym z głównych celów zespołu jest poprawa jakości generowanych odpowiedzi przez ChatGPT, szczególnie w kontekście polskiego języka. Praca nad tłumaczeniem, adaptacją i rozwinięciem modelu ma na celu zapewnienie użytkownikom jeszcze bardziej satysfakcjonujących i precyzyjnych rezultatów.

Osoby zainteresowane współpracą mogą również wziąć udział w udoskonalaniu modelu, zgłaszając błędy, proponując poprawki i wnioskując o dodanie nowych funkcji. Niezależnie od poziomu doświadczenia w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Źródło: NaukawPolsce

Udostępnij

Bądź zawsze na bieżąco, zapisz się
do naszego technologicznego newslettera.

Dostarczamy tylko warościowe treści związane z technologią, nie robimy spamu.

Przeczytaj również

Skonsultuj wsparcie dla twojego biznesu

Skorzystaj z bezpłatnej rozmowy z naszym konsultantem, który znajdzie wstępne rozwiązania wyzwań.