Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Wyrok dla sądu, Kindle za grosze, ING stawia na bezpieczeństwo oraz…

Zginęły pendrivy z projektami orzeczeń. UODO nałożyło karę

Urząd Ochrony Danych Osobowych nałożył na Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie karę w wysokości 30 tysięcy złotych.

Do naruszenia bezpieczeństwa danych doszło na skutek zagubienia trzech pendrive’ów. Na nośnikach znajdowały się projekty orzeczeń i uzasadnień, zawierające dane osobowe (z okresu od grudnia 2004 r. do sierpnia 2020 r.).

Pomimo wprowadzenia w sądzie zakazu użytkowania prywatnych nośników danych, administrator nie kontrolował, czy pracownicy sądu stosowali się do wewnętrznych uregulowań i nie wdrożył stosownych zabezpieczeń, np. blokad portów USB.

Źródło: Rzeczpospolita

Kindle Oasis dziesięć razy taniej? Scam na Facebooku

Na popularnym portalu społecznościowym pojawiła się reklama czytnika w bardzo atrakcyjnej cenie. Oszuści proponują najnowsze urządzenie Amazona za jedyne 99 złotych. Czyli dziesięciokrotnie taniej niż wynosi jego regularna cena.

Oszustwo a na celu dotarcie do jak największej liczby osób i wyłudzenie relatywnie małej kwoty, czyli 99 złotych.

Źródło: Świat Czytników

ING zdecydowanie podniesie bezpieczeństwo logowania do rachunku bankowego

ING planuje umożliwić klientom zabezpieczanie logowania do konta za pomocą sprzętowego klucza U2F. Ma nastąpić to na przełowię drugiego i trzeciego kwartału tego roku.

Jak informuje rzecznik, bank nie planuje dystrybuować własnych kluczy, ale umożliwi klientom rejestrowanie ich własnych, zarówno do Mojego ING w przeglądarce, jak i do Mojego ING mobile.

Klucz U2F to nieduże urządzenie z USB, wyglądające jak pendrive. Służy do potwierdzania swojej tożsamości w sieci, jeszcze bardziej poprawiając bezpieczeństwo uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Źródło: Cashless

Doładowujesz telefon online? Uważaj na fałszywe strony

CSIRT KNF ostrzega przed stroną podszywającą się pod PayU – operatora płatności internetowych. Złodziej oferują na niej możliwość doładowania konta telefonu. W rzeczywistości wyłudzają dane do kart płatniczych użytkowników.

Strona wygląda bardzo podobnie do oryginalnej strony PayU. Różni się od niej niektórymi detalami oraz oczywiście adresem internetowym. Dlatego tak istotne jest, aby zawsze weryfikować go w pierwszej kolejności.

Źródło: Dobre Programy

Udostępnij

Bądź zawsze na bieżąco, zapisz się
do naszego technologicznego newslettera.

Dostarczamy tylko warościowe treści związane z technologią, nie robimy spamu.

Przeczytaj również

Skonsultuj wsparcie dla twojego biznesu

Skorzystaj z bezpłatnej rozmowy z naszym konsultantem, który znajdzie wstępne rozwiązania wyzwań.